Nowy Rok to czas radości i szczęścia obchodzony na całym świecie i w wielu różnych kulturach. Każde miejsce na ziemi ma swoje własne tradycje związane z Nowym Rokiem. Zatem w Stanach Zjednoczonych, Norwegii i Hiszpanii istnieją różne sposoby obchodzenia tego święta.

W USA najpopularniejszymi tradycjami są oglądanie fajerwerków (fireworks), składanie sobie życzeń (making wishes), śpiewanie piosenek, a także jedzenie specjalnych potraw (special dishes). W Nowy Rok (New Year) Amerykanie udają się na przyjęcia, gdzie często podarowują sobie prezenty. Na noc sylwestrową (New Year’s Eve) ludzie ubierają się w kolorowe stroje, a czasem nawet przebierają się za postacie z bajek (cartoon characters). W Norwegii Nowy Rok (nytt år) jest obchodzony trochę inaczej. Większość Norwegów wychodzi z domu i odwiedza lokale, gdzie świętują wraz z rodziną i przyjaciółmi. Fajerwerki (fyrverkeri) są również popularne, ale Norwegowie nie składają sobie życzeń. Zamiast tego podarowują sobie wzajemnie prezenty (gaver).

Hiszpanie również mają swoje własne tradycje na Nowy Rok (Año Nuevo). W Hiszpanii najważniejszą tradycją jest jedzenie 12 winogron (uvas) w ostatnich 12 sekundach zanim zacznie się Nowy Rok. Według legendy pozwala to człowiekowi na spełnienie 12 życzeń (deseos) w nowym roku. Fajerwerki (fuegos artificiales) są również popularne, a ludzie często ubierają się w tradycyjne stroje.

Jak widać, obchodzenie Nowego Roku w Stanach Zjednoczonych, Norwegii i Hiszpanii może przybierać różne formy. Każda z tych kultur ma swoje sposoby na świętowanie tego wyjątkowego czasu.

Bez względu na to, czy wybierasz się na przyjęcie sylwestrowe, czy po prostu będziesz świętować w domu, mamy nadzieję, że Twoje noworoczne tradycje sprawią, że będziesz miał szczęśliwy i radosny Nowy Rok.